sobota, 13 grudnia 2014

Crochet Advent calendar - szydełkowy kalendarz adwentowy

Jakby mało mi było czasu na szydełkowanie ozdób choinkowych, w połowie listopada postanowiłam wydziergać dla siebie kalendarz adwentowy. A konkretnie małe koperty, sztuk 23 plus większy woreczek na 24 grudnia. Musiałam dosłownie gnać, wyrobiłam się na styk.
Koperty były niezwykle monotonne, potem ich zszywanie, następnie przyszywanie tabliczek z cyferkami. Po długich bojach wyszedł taki tam kalendarz adwentowy. Jego najlepszą częścią jest zdecydowanie wypełnienie (za które dziękuję mojej Mamie :*), bo co dzień mogę w podekscytowaniu otwierać kolejne kieszonki. Lubię takie oczekiwanie na Święta!

I don't know why but in the middle of November I decided to crochet an advent calendar. I haven't had enough time to crochet all planned christmas tree decoration! This decision was quite spontaneous and I had to hurry with creating 23 little envelopes and one bigger 24th bag to finish just before the 1st of December but I was luckily just on time! 
Envelopes were a bit boring to make because of sewing them and all 24 labels. After long work my calendar was ready. Well, I love to find little gifts (thanks Mummy! :*) every morning during waiting for Christmas!Kalendarz powstał z włóczki Bonbon Ince od Nako (zużyłam dokładnie po jednym motku z dwóch kolorów), szydełko 3,5 mm, a drewniane cyferkowe tabliczki znalazłam w sklepie wycinanka.net. Wzór kalendarza pochodzi z nr 24 magazynu Simply Crochet.
I used yarn Bonbon Ince by Nako in two colours, hook 3,5 mm and sewed wooden labels from wycinanka.net. You can find the pattern in Simply Crochet issue 24.Dla kogo oczekiwanie na Święta łączy się z wyjadaniem zawartości z kalendarza adwentowego? Jestem właśnie taką osobą, kalendarz to podstawa w grudniu!
Who else can't wait until Christmas without advent calendar? I'm such a person, calendar is part od December!

Pozdrawiam świątecznie,
Julia Elena

6 komentarzy:

 1. Ja jak dobrze wiesz też już czekam na Święta. Ekstra było razem, szkoda, że tak szybko minęło. Aby ten tydzień jakoś przeleciał... kocham Cię bardziej :* :* :* :* :* :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny kalendarz adwentowy, bardzo oryginalny ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny kalendarz adwentowy, bardzo oryginalny ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały kalendarz :-) Świetny pomysł.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. wow the little envelopes are adorable! Wish you a faboulous Christmas!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...