środa, 25 lutego 2015

Sophie's Universe CAL - początki

Hej, witam po dłuższej przerwie! Jak zwykle muszę się usprawiedliwić ogromem nauki, nauki, nauki... Chwilowo mam okazję trochę odpocząć, bo leżę w łóżku z zapaleniem gardła i gorączką. Póki mam jeszcze ostatki sił zajrzałam do Was (wiele osób już żyje wiosną!), a także postanowiłam nasmarować jakąś notkę i zaplanować kilka na zapas :)

Hi, it's been a quite long break since last post. As usual I've had so much work in school... At the moment I'm sick, lying in my bed with fever.  But I still have the rest of energy, so I've checked your blogs to get some inspiration and I'm writing this and some future posts.

Jeśli obawiacie się, że nic nie tworzę, to już uspokajam. Twórczo dzieje się u mnie całkiem sporo, jednak różnie jest z tempem i zapałem do zaczętych już prac.
Jednym z takich projektów, który jeszcze długo będzie mnie absorbował, jest CAL Sophie's Universe organizowany przez Dedri z Look At What I Made. Pokochałam jej poprzednią mandalę i nie mogłam nie przyłączyć się do tej zabawy! Oczywiście (jak to ja) już jestem daleko w tyle, ale dzielnie szydełkuję kolejne rzędy ;)

I've crocheted a lot recently but more of the pieces needs more time and patience than I've got. One of such projects is CAL Sophie's Universe made by Dedri from Look At What I Made. I fell in love with latest mandala and have to take part in this CAL! I'm not up-to-date with my rows, but slowly I'm making them one by one.Będzie to wielki koc, dlatego wybrałam włóczkę z dodatkiem wełny, by był choć trochę cieplutki - Alize Lanagold i pasujące szydełko 5,5 mm.
Kolory staram się dobierać uważnie, jednak często zmieniam koncepcję, co dodatkowo utrudnia pracę. 

It's going to be a blanket. I chose acrylic yarn with wool (Alize Lanagold) to make it warmer and 5,5 mm hook. I have some problems with colors because I really want to each of them much each other and this slow down my work.

Szybsze aktualizacje moich postępów pracy w ramach CALu Sophie's Universe możecie śledzić na Instagramie oraz moim profilu na Ravelry - zapraszam Was tam serdecznie. Czasami nie mam odpowiedniej chwili, by przysiąść na notką na blogu, a tam można wszystko dodawać raz-dwa!

If you would like to check the progress of this project quickly visit my Instagram and Ravelry. I sometimes don't have enough time to write posts on the blog but there I try to put everything as soon as possible!Julia Elena

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...