niedziela, 28 września 2014

Inside Crochet, issue 57


Uwielbiam zagraniczne czasopisma! Dziś prezentuję Wam zupełną (dla mnie) nowość, ponieważ do tej pory jeszcze nigdy nie miałam w łapkach magazynu "Inside Crochet". Na początku przypomnę, że w postach z recenzjami prezentuję tylko wybrane projekty, czyli te, które najbardziej mi się spodobały - magazyn posiada o wiele więcej wzorów i propozycji!

Zaczynając od początku, Inside Crochet to wspaniale wydana gazeta. Posiada około stu stron i jest formatu a4, całkowicie w języku angielskim. Już od pierwszych stron wyłaniają się piękne zdjęcia projektów w spisie treści. Dalej znajdziemy krótkie wzmianki o nowościach na rynku szydełkowym - nowe włóczki i narzędzia, ciekawe wzory, inspirujące miejsca i wydarzenia, wywiad z bloggerem oraz recenzje książek o szydełkowaniu! Uwielbiam takie działy w gazetach, zawsze chętnie siadam z kubkiem gorącej herbaty i czytam o wszystkim, co się dzieje w tym biznesie na Wyspach Brytyjskich i na świecie. Jest to idealna okazja do poszerzenia wiedzy, jak i ćwiczenie umiejętności językowych.

Today let me introduce you to the newest issue of Inside Crochet magazine. From the first pages there are lovely projects and news in the crochet world - the newest yarn, supplies, patterns, inspiring places and shows, interviews and crochet books reviews! I adore such articles in magazines, I can just sit with my tea and read about everything happening around crochet world.


Następnie przedstawione zostały zdjęcia wszystkich projektów z tego numeru. Wszystkie fotografie są niezwykle inspirujące i ukazują w piękny sposób szydełkowe arcydzieła!

Next we can find lots of beautiful photos of crochet projects in this issue. All of them are so inspiring and show little crochet art works!


W tym numerze znajdziemy typowo jesienne propozycje: sweterki, ciepłe dodatki (szaliki, rękawiczki), damskie akcesoria.

In issue 57 there are mostly autumn projects, such as sweaters and cosy accessories.


Mamy także propozycje dla naszych najmłodszych - uroczy misio oraz piękna sukieneczka dla dziewczynek, szkoda, że nie ma jej dorosłej wersji dla większych dam ;)

There are also some crochet projects for the youngest - a little bear and cute dress for a girl (I definitely want its version in bigger woman size!).Jako, że jesień to także czas niezwykłego święta, jakim jest Halloween, w tym numerze znajdziemy pomysły jak wydziergać urocze dynie, małe duszki, ozdoby do domu oraz koci zestaw dla dużych i małych.

Autumn is also connected with Halloween! That's why we can find ideas how to crochet pumpkins, ghosts, home decoration and cat set!
Inside Crochet proponuje także co nieco dla domu, na zdjęciach widzimy uroczą poduszkę w kwiatki, ocieplacz na dzbanuszek i kubeczki (by w chłodne jesienne wieczory herbata była ciągle gorąca!) i pięknego ptaszka, który usiadł na ozdobionym listkami tamborku (skradł moje serce!).

Inside Crochet also contains some projects for home: flowery cushion, cosy tea set and a little bird (which stole my heart!).

Podsumowując, w Inside Crochet znajdziemy dokładne schematy (jaka włóczka, szydełko, próbka, wymiary oraz opisy każdego z projektów numeru) w języku angielskim, ale każdej osobie szydełkującej, która obawia się obcego języka pragnę doradzić, by spróbowała zapoznać się z wieloma dostępnymi w internecie słowniczkami skrótów szydełkowych. Od dawna jestem zdania, że wzory w języku angielskim są o wiele bardziej czytelne od tych w naszym języku. Wszystkie wzory mają oznaczony stopień trudności, więc nawet początkujący znajdą coś dla siebie :)
Wracając do magazynu - są w nim wspaniałe fotografie, mogę je oglądać godzinami! Do tego dochodzą wspomniane już artykuły. Na końcu każdego z numerów znajduje się krótki poradnik szydełkowania 'How to crochet'.

A teraz najlepsza informacja - Inside Crochet można kupić w Polsce! Konkretnie w pasmanterii internetowej Haftix www.epasmanteria.pl/pl/, gdzie przy zakupie gazet o szydełkowaniu, dostaniecie zniżkę 5% na szydełka z tej pasmanterii (do wyboru są m.in. Addi i Clover). Także radzę nie zwlekać, bo ten magazyn jest wart swojej ceny (27,30). Kupując za granicą wyszłoby drożej, a i czas przesyłki byłby o wiele wiele dłuższy. 

To sum up, I really like this mag. There are great patterns with all needed details (yarn, hook, gauge etc.), lovely photos and articles. At the end there is "How to crochet' column. 
The best news is that the magazine is avaible via polish shop www.epasmanteria.pl/pl/ in a great price!

Zachęcam! Inside Crochet to 'must have' do zapoznania się przez każdego szydełkomaniaka :)

Pozdrawiam!
Julia Elena


p.s. Za możliwość zapoznania się z tą gazetką serdecznie dziękuję Pasmanterii internetowej Haftix.


2 komentarze:

  1. Fajne te małe dyńki :)
    Miłego poniedziałku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna gazetka, super projekty :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...