wtorek, 13 stycznia 2015

2015? Recently...

Jestem, jestem! Skąd ta przerwa na blogu? Ledwo, co był Sylwester, szampan i muzyka, a tu już prawie połowa stycznia!
Zaraz po powrocie do szkoły zostałam wciągnięta przez wir nauki i popraw na półrocze, a także już nowych sprawdzianów na kolejny semestr... Nie miałam kompletnie czasu - laptop grzecznie leżał cicho, wyłączony. Właściwie, to nie wiem jakim cudem złapałam dziś chwilkę na napisanie posta i oznajmienie, że żyję! Całe szczęście, w sobotę zaczynam już ferie (Mazowieckie w tym roku ma w pierwszym terminie).

Hi, I'm here! Sorry for little break. I can't believe that almost half of January 2015 is behind. Just right after Christmas holidays I came back to school and had tons of school work. Only exams, tests, fighting for better marks because it's the end of first semester! I had no time for anything... Well, still I have no idea how I've found some time to write on my blog today. Thank God on Saturday I will start my winter holidays (very quickly this year) which will last the whole two weeks! Yeeeeey :)

Chciałabym podsumować mój twórczy rok 2014. U wielu blogowych koleżanek widziałam całe zestawienia zdjęć prac wykonanych w minionym roku. U mnie będzie trochę inaczej, ponieważ wielu prac zarówno skończonych, jak i rozgrzebanych poprostu tu nie pokazywałam. Obiecuję, że nadrobię w ferie wszelkie braki, hahaha :)

I would like to sum up the creative 2014. I saw on many blogs colorful posts with the whole set of photos of creations from last year. Well, I'm not gonna prepare such post now because I realised I haven't shown you most of my finished or work-in-progress pieces. I promise I will show them during my winter holidays, I just need some time to take pictures. 

2014 był szybki, kolorowy i baaardzo twórczy. Zaczęłam się uczyć rysunku profesjonalnie, by móc po liceum powalczyć o studiowanie architektury. Nie przypuszczałam, że w tej dziedzinie zrobię taki krok hop do przodu! Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną, dlatego postanawiam, że w 2015 zrobię o wiele wiele więcej rysunków.
Udoskonaliłam swój warsztat szydełkowy. Ukończyłam CAL Sophie's Garden zorganizowany przez Klub Twórczych Mam, moja mandala została wyróżniona nagrodą, jak tylko do mnie dotrze zaraz się nią pochwalę! Stworzyłam także swoją największą szydełkową pracę - ogromniasty sweter! 2015 będzie także bardzo szydełkowy, nie mogę zliczyć zaczętych projektów i pomysłów na nowe!
W pierwszej połowie 2014 dużo haftowałam, efektem jest przyłączenie się do SALu Rosetta, nad którym praca ostatnio stoi, a także skończyłam The Wise Owl - sówkę, z której jestem baardzo dumna. Ostatnio zostałam także wyróżniona przez brytyjski magazyn The World of Cross Stitching - znajdowałam się w Reader Panel.
Nie będę wspominać o mniejszych pracach - wszystko znajdziecie w archiwum :)

2014 was fast, colorful and very creative. I started to learn drawing because I want to study architecture. I had never thought that I would be able to draw as good. I know that I have to practise more and more and my aim in 2015 is just to draw!
I also made progress in crochet! I finished CAL Sophie's Garden, my mandala was awarded and I will show my gift as soon as I receive it. Moreover, in 2014 I crocheted granny square coat. I hope new year will be even more crochet-like! I have so many WIPs and new ideas!
In the first part of 2014 I cross stitched a lot. I decided to take part is SAL Rosetta which is still work in progress. I also finished The Wise Owl which I'm very proud of! Recently, I've been awarded by magazine The World of Cross Stitching - I was in the Reader Panel.
I will not write about smaller pieces - most of them are in the archives :)

Teraz zapraszam na szybki przegląd, co się u mnie działo na przełomie 2014 i 2015 roku. Zdjęcia są z mojego instagrama, kto mnie jeszcze nie śledzi na tej platformie to serdecznie zapraszam do obserwowania!
Now, let's quickly look at photos I have published lately on my Instagram. Feel free to follow me!Rodzinne święta, czyli chwilka by posiedzieć razem przy choince, pograć w ulubione gry, czy obejrzeć Kevina w TV!
Christmas with family, some time to rest near the Christmas tree, play together and watch 'Home Alone'.


Zaraz po Świętach pojechałam do Babci i u niej spędziłam Sylwestra. Podlasie było baaardzo mroźne, ale widoki i bliskość natury zimą to coś wspaniałęgo!
After Christmas I visited my Grandma and spent New Year's Eve with her. Podlasie was so frosty and snowy but all beautiful views around were so beautiful!


W końcu miałam kilka chwil, by skupić się na tym co kocham - szydełkowaniu! Na zdjęciu widać poduszkę w trakcie tworzenia, robiłam ją z włóczki, którą dostałam od kumpeli na Święta. Skupiłam się także na rysunku, efektem pracy jest widoczek starych drzew i bagien! 
Finally, I had time to make something! On the photo there is a pillow in progress, crocheted from yarn I got from my Friend :) I also drew, as a result I finished a drawing of old trees in the swamp.


 Zamiast imprezy i balowania do białego rana, Sylwestra spędziłam spokojnie - w domu i z rodziną. Tak lubię najbardziej! Razem z Siostrą i Rodzicami nowy rok uczciliśmy w Operze i Filharmonii Podlaskiej oglądając i słuchając 'Czarodziejski Flet' Mozarta. Uwielbiam chodzić na takie wydarzenia!
Instead of long party, I spent New Year's Eve with my family. I love such celebration the most! Together with my Parents and Sister we visited Opera in Bialystok to watch 'The Magic Flute' by Mozart. I love such events.

Dziękuję za wytrwałość, a także chciałabym życzyć moim czytelnikom SZCZĘŚLIWEGO I TWÓRCZEGO 2015 ROKU!
Thanks for visiting my blog and I wish all of you HAPPY AND CREATIVE 2015!
Julia Elena

4 komentarze:

 1. Niech to pędzie dobry rok, pełen kreatywności i czasu na tworzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie zaczęłaś nowy rok ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby ten rok obfitował w mnóstwo chęci do haftowania!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zycze owocnego w robotki roku :-). A rysunek jest piekny! Nauka nie poszla w las ;-). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...