wtorek, 14 października 2014

October Inspiration

Mam ochotę zacząć jakiś cykl na blogu, jakieś regularne posty. Po krótkim namyśle pragnę zacząć pisać comiesięczne posty z inspiracjami, ale nie takimi losowymi jak dotychczas. Będą to prace, dzieła sztuki, książki, filmy i inne takie, które faktycznie chodzą mi po głowie i które wnoszą coś do mojej twórczości i codziennego działania. Gotowi? Zobaczcie co mnie inspiruje w październiku:)

I want to start a new blog post series here. After a short brainstorm I decided to write about  my monthly inspiration. There will be things such as crafts, art, books, movies etc. which really mean something for me, for my work and life. Are you ready? Let me introduce you to my inspiration wall for October:)

Jesień | Autumn

zdj. mojego autorstwa

Październik kojarzy mi się głównie z piękną polską złotą jesienią! Pomijając deszcze i pluchy, widok za oknem jest cudowny! Jesienią wyjątkowo chętnie chodzę do lasu (uwielbiam to robić o każdej porze roku, ale jesienią wygląda wyjątkowo).

October is a time of beautiful Polish gold autumn. Despite rainy, cloudy days, views are magical! I love walking in the forest such time! 


HALLOWEEN

 źródło: 1, 2

To nie jest polskie święto. Halloween jest krytykowane u nas bardzo, ale gdy pominiemy całą tę otoczkę pełną trumien, cmentarzy i kościotrupów, wychodzi całkiem przyjemne święto w pięknej jesiennej otoczce. A ja uwielbiam klimaty halloweenowe - lampiony, pająk na pajęczynie, szybko zapadający zmrok czy ozdoby, oczywiście wykonane własnoręcznie!

Halloween is not typical Polish celebration. But without cemeteries, skeletons and coffins it's very nice festival with autumn look. And I love such things - lanterns, spiders' web, long nights and halloween decoration, well, handmade decoration!

 

MOVIE: Koralina | Coraline

filmweb.pl

 
Koralina to nie jest bajka dla dzieci. To jest prawdziwy film dla dorosłych. Animacja jest perfekcyjna, tworzy nastrój grozy i horroru. 
Koralina to główna bohaterka tego filmu. Razem z rodzicami przeprowadza się do starego domu. Dziewczyna poznaje sąsiadów, ale ciągle czuje się samotna. Do czasu, gdy przechodzi przez tajemnicze drzwi, za którymi znajduje drugą, lepszą rodzinę.
Film jest idealny na jesienno-halloweenowy czas i nie polecam go dzieciom :)

Coraline is not a typical film for children. It's definitely for adults. Animation is perfect, creates atmosphere of horror. 
Coraline is a main character of this film. Together with her parents she moves to the very old house. She quickly meets neighbours but still feels very lonely. Suddenly, she finds a little door and new, better family behind it. 
Film is great for autumn and halloween's evening. But I don't recommend it for children :)


Komu podoba się pomysł comiesięcznych inspiracyjnych postów? 
Pozdrawiam,
Julia Elena

9 komentarzy:

 1. Piszę takie comiesięczne inspiracyjne posty już od maja i bardzo je lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię tego typu posty u innych, stąd postanowiłam pisać takie u siebie :)

   Usuń
 2. Mi! Mi się bardzo podoba ;) Też uwielbiam jesień, tym bardziej że jestem z października. A Twoje jesienne zdjęcia oddają urok tej pory roku. Będę zatem zaglądać i chłonąć inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesieni baaardzooo nie lubię i chyba nie znajdzie się siła, która mnie do niej przekona :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesień szara i deszczowa też mnie nie przekonuje, jednak kolorowe liście i ciepłe słońce - to jest to!

   Usuń
 4. Hi Julia Elena! Nice to meet you here in your creative space! Your crochet projects are simply and beautiful, love it!:::Silvia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Silvia, thanks for visiting my blog and your nice comment! Hope you will stay with my creative adventure a bit longer, see you :)

   Usuń
 5. Mam koszulkę z Koraliną:) Najpierw kupiłam koszulkę a potem całkiem przypadkiem obejrzałam film:) I już wiedziałam o co biega na obrazku na koszulce.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...